Rámový konštrukčný systém

Drevodomy | Stavebné práce

Drevodomy | Stavebné práce

skcsen
  • PROGIPS PREŠOV
    Okrem služieb uvedených na stránke, sme ochotný vyjsť v ústrety zákazníkovi a navrhnúť alebo pohľadať alternatívne riešenie...

Stĺpikovým rámovým systémom montáže sa zaoberá aj naša spoločnosť. Bol vyvinutý z amerického systému , two by four“. Tomu zodpovedá v metrickej miere hranol 50/100mm.
       V nami zhotovených rámových konštrukciách je použitý prierez hranolov 60/100-160mm. Sĺpikový konštrukčný systém je jednoduchý a nevyžaduje si veľkú mechanizáciu. Objekt sa kompletne realizuje na stavenisku. Tento systém montovaných stavieb využíva drevenú konštrukciu zo sušených dĺžkovo nadpájaných – KVH hranolov s vloženou tepelnou izoláciou a opláštenú sadrovláknitými konštručnými doskami. Stĺpiky sú osovo vzdialené 400-600mm, kotvené sú do spodného hranola rámu a zvrchu sú preložené vrchným hranolom spravidla tej istej dimenzie. Takýto rám dokáže pri danej dimenzii a vzdialenosti stĺpikov vďaka vysokej pevnosti dreva preniesť štandardné zaťaženie dvoch podlaží s bežnými rozmermi miestnosti. Stĺpikový stavebný systém umožňuje jednoducho vytvárať aj zložitejšie členité nepravouhlé pôdorysy.
       Na mieste staveniska sa vybuduje vyrovnaná plocha(výrobno-montážna platňa-základová doska) na ktorej sa zhotovujú rámy stien objektu. Zhotovené rámy stien sa vztýčia a osadia na zákl.dosku objektu. Priestorovú stabilitu a tuhosť rámov stien zaisťuje opláštenie z veľkoformátových konštrukčných dosiek, príp. sa vystužujú diagonálami vloženými do konštrukcie rámu. Prednosťou stĺpikového systému je, že umožňuje pružne reagovať na problémy a zmeny pri výstavbe. V drevenom dome môžeme bývať už o niekoľko týždňov. Výstavba je veľmi rýchla.
 
Tepelnú izoláciu rámu tvorí mäkký materiál, minerálna alebo rastlinna vlna, fúkaná celulozová izolácia(nie fúkaná napeňovaná izolácia). Dôvodom je zvýšenie tepelného odporu steny a zabráneniu kondenzácii vo vnútri konštrukcie. Zo strany interieru je taktiež vhodné realizovať dodatočnú tepelnoizolačnú a inštalačnú vrstvu. Dodatočným zateplením môžeme získať:
 
- zvýšenie povrchovej teploty stien a tým aj zvýšenie tepelnej pohody
- zníženie spotreby energie na vykurovanie
- odstránenie plesní v chladných kútoch
- zvýšenie tepelnej stability budov voči kolísaniu vonkajšej teploty

Zlepšenie tepelnoizolačných vlastnosti budov dosiahneme zvýšením hrúbky konštrukcie alebo voľbou jednotlivých materiálov konštrukcie s čo najnižšou hodnotou.

.

 

KONTAKTY

kontakty


 

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

created by: Marek Sarvas