Tepelné izolácie

Drevodomy | Stavebné práce

Drevodomy | Stavebné práce

skcsen
  • PROGIPS PREŠOV
    Okrem služieb uvedených na stránke, sme ochotný vyjsť v ústrety zákazníkovi a navrhnúť alebo pohľadať alternatívne riešenie...

Tepelná izolácia - Je dôležitý prvok pri realizovaní novostavby resp. pri rekonštrukcii bývania. Rozhodnutím o správnej hrúbke izolácie ovplyvňujete výdavky na vykurovanie, znižujete úroveň hluku, t.j. významne ovplyvňujete komfort bývania. Izolácie stavby alebo izolácie budov sú izolácie voči vonkajším poveternostným podmienkam, zabezpečujúce vnútornú interiérovú pohodu. Pri návrhu izolácie Vám ochotne poradíme a navrhneme pre Vás najvhodnejší spôsob tepelnej alebo zvukovej izolácie.

Tepelná izolácia alebo termoizolácia  - Je izolácia, ktorá chráni stavebnú konštrukciu pred únikom tepla (šíreniu chladu z exteriéru) a zároveň stabilizujú teplotu. Je dôležitým faktorom pre dosiahnutie tepelnej pohody jeho obyvateľov. Používa sa pod podlahy, obvodové múry, ploché strechy, šikmé strechy a priečky, na obvodovom plášti budovy, kde sa stretáva betón s tehlovým murivom ale aj ako tepelná izolácia fasád budov. Priemerná domácnosť za tým účelom spotrebuje cca 60 % z celkovej spotreby energie. Izolácie znižujú nechcené tepelné straty, tým aktívne znižujú energetickú náročnosť vykurovania ale aj chladenia.

Dodatočným zateplením môžeme získať:

  • zvýšenie povrchovej teploty stien a tým aj zvýšenie tepelnej pohody
  • zníženie spotreby energie na vykurovanie
  • odstránenie plesní v chladných kútoch
  • zvýšenie tepelnej stability budov voči kolísaniu vonkajšej teploty

Zlepšenie tepelnoizolačných vlastnosti budov dosiahneme zvýšením hrúbky     konštrukcie alebo voľbou jednotlivých materiálov konštrukcie s čo najnižšou    hodnotou.

Zvuková izolácia alebo izolácia proti hluku/zvuku - Je izolácia, ktorá chránia pred   nepriaznivým pôsobením rušivých zvukových faktorov. Pri stavebných konštrukciách poznáme: vzduchovú nepriezvučnosť a krokovú nepriezvučnosť.  Špeciálny význam sa zvukovej izolácii dáva pri zariaďovaní hudobných štúdií.

Izolácie môžu vypĺňať konštrukčné vrstvy (napr. podláh, okien) alebo môžu byť viditeľné voľným okom vo forme napr. akustických obkladov.

Charakteristika izolácií podľa prostredia v ktorom sa šíri zvuk:
  • izolácie proti zvuku šíriacemu sa vzduchom
  • izolácie proti zvuku šíriacemu sa tuhým telesom

V súvislosti s charakterizovaním hluku a zvuku definujeme aj prostredie, v ktorom pôsobia na človeka.

  1. Vonkajšie prostredie budov (priestor mimo budovy; priestor pred obvodovou konštrukciou budov)
  2. Vnútorné prostredie bodov (chránený priestor budovy, kde sa trvale alebo dlhodobo opakovane zdržiavajú ľudia). Zvuk sa šíri v plynnom, tekutom a tuhom prostredí.
Požiadavky:
  • Akustická pohoda
  • Vzduchová a kroková nepriezvučnosť

Úlohou zvukovej izolácie budov je zabezpečiť, aby bolo vnútorné prostredie budovy chránené pred zdrojmi hluku z vonkajšieho prostredia, chrániť priestor budov aj od technických zariadení, ktoré zabezpečujú funkčnosť systémov v budovách a vytvárať interiérovú pohodu voči poveternostným podmienkam. Vhodnou voľbou izolačných a akustických materiálov sa veľmi účelne dá zvýšiť akustika budov.

 

KONTAKTY

kontakty


 

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

created by: Marek Sarvas