AKTUALITY

Drevodomy | Stavebné práce

Drevodomy | Stavebné práce

skcsen
  • PROGIPS PREŠOV
    Okrem služieb uvedených na stránke, sme ochotný vyjsť v ústrety zákazníkovi a navrhnúť alebo pohľadať alternatívne riešenie...

Výborné tepelnoizolačné vlastnosti
Odvetraná fasáda môže byť vyhotovená podľa rôznych energetických požiadaviek prostredníctvom individuálne zvolenej tepelnej izolácie. Hrúbka izolácie môže byť navrhnutá podľa priania zákazníka s cieľom dosiahnutia U-hodnôt stanovených pre nízkoenergetické domy, ktoré zaručujú požadovanú úsporu energie. Izolácia odvetranej fasády a odvetraná vzduchová medzera zabraňujú počas letných horúčav prehrievaniu vnútorných priestorov budovy. Naopak, výborné tepelnoizolačné vlastnosti odvetranej fasády prispievajú v zimných mesiacoch k znižovaniu nákladov a emisií oxidu uhličitého vznikajúcich pri vykurovaní objektu.

 

Ochrana proti vlhkosti
Konštrukcia odvetranej fasády zabezpečuje ochranu proti difúzii vodných pár: vlhkosť obvodových stien a vzdušná vlhkosť sú odvádzané prúdením vzduchu v odvetranej medzere vďaka tzv. komínovému efektu. Týmto je funkcia izolácie dlhodobo zaistená a podporuje príjemnú a zdravú klímu vo vnútri budovy.

Ochrana proti dažďu
Odvetraná fasáda patrí podľa normy (DIN 4108-3) do triedy nárokov III a je odolná proti silnému dažďu. Vzduchová medzera medzi izoláciou a vonkajším obkladovým panelom (ochranou proti poveternostným vplyvom) vďaka ťahu vzduchu odvádza vlhkosť.

Ochrana proti hluku
V závislosti na hrúbke izolácie a vonkajších obkladových paneloch môže byť ochrana proti hluku až do výšky 14 dB.

Ekológia
Odvetraná fasáda prispieva vďaka svojim výborným tepelnoizolačným vlastnostiam k ochrane životného prostredia redukciou energie potrebnej na vykurovanie, čím sa minimalizuje vznik emisií CO2, jedného z najväčších pôvodcov ekologického zaťaženia.

Ekonomika
Ekonomické aspekty môžeme nájsť v požiadavkách na dlhovekosť stavby. Dôležitými faktormi sú: dĺžka životnosti stavby, zníženie intervalov opráv, bezúdržbovosť a neskoršie možná recyklácia fasádnych komponentov.

Výhody odvetranej fasády
Montáž nezávislá od poveternostných vplyvov
Krátka a ekonomicky výhodná doba použitia lešenia
Žiadne náklady na spracovanie odpadu počas montáže
Dlhé intervaly pre opravy a nízke prevádzkové náklady
Dlhodobé zachovanie hodnôt a zvýšenie hodnoty budovy
Fasádne obkladové panely FunderMax max® EXTERIOR

FunderMax max® EXTERIOR – sú extrémne odolné dekoratívne vysokotlakové lamináty (HPL) vyrobené na báze prírodných vlákien, ktoré sa impregnujú živicou a následne lisujú v špeciálnych lisoch pri vysokom tlaku a teplote. Týmto procesom obkladové panely FunderMax získavajú charakteristické vlastnosti a ich povrch nadobúda dekoratívnu farbu či vzor. Vďaka svojim jedinečným vlastnostiam a následnému dvojitému vytvrdnutiu akrylpolyuretánovou živicou (PUR) sú extrémne odolné proti poveternostným vplyvom, čo ich robí zvlášť vhodnými pre dlhotrvajúce opláštenie odvetraných fasád a balkónov.

Ochranná akrylpolyuretánová vrstva a takzvaný dvojito vytvrdený povrch pomáhajú zvyšovať odolnosť laminátov proti poveternostným vplyvom a kyslým dažďom, ale aj proti slnečnému žiareniu. Ochrana z vysoko zhustenej akrylpoly­uretánovej živice tvorí uzavretú povrchovú vrstvu a chráni hlavne dekor, ktorý sa nachádza pod ňou. Vďaka tomu povrchové vyhotovenie nevybledne, ale zostáva farebne stále. Podmienky udržateľnej výstavby spĺňajú nielen vďaka jednoduchej údržbe a možnosti recyklácie, ale tiež vďaka dlhej životnosti, ktorá je pri správnej povrchovej úprave až 50 rokov.

Vlastnosti obkladových panelov FunderMax max® EXTERIOR

Extrémna odolnosť proti poveternostným vplyvom
Široká škála farieb a dekorov
Dlhá životnosť
Oderuvzdornosť
Vysoká odolnosť proti bežným chemikáliám a vode
Tepelný rozsah použitia od -80 °C až do +180 °C
Anti-graffiti povrch – povrch je možné čistiť riedidlom a tak odstrániť farbu a iné nečistoty

                                                                                                                                   zdroj: DREVMAG, drevársky magazín, www.drevmag.com

KONTAKTY

kontakty


 

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

created by: Marek Sarvas