AKTUALITY

Drevodomy | Stavebné práce

Drevodomy | Stavebné práce

skcsen
  • PROGIPS PREŠOV
    Okrem služieb uvedených na stránke, sme ochotný vyjsť v ústrety zákazníkovi a navrhnúť alebo pohľadať alternatívne riešenie...

Smerovannie k vyššej energetickej účinnosti vedie k tepelne a ekonomicky optimalizovaným stavbám, podobným tým, ktoré sú definované v štandarde pasívneho domu.

 

Zvýšsnie tepelnej integrity stavby môže znížiť tepelné straty obvodového plášťa budovy s presnosťou na desatinu konvenčného domu. Zásadný krok smerom k vyššej energetickej účinnosti je optimalizácia privadzáneho čerstvého vzduchu do objektu prostredníctvom regulovaného vetrania vzduchu, najčastejšie v kombinácii s rekuperáciou tepla.

To si zvyčajne vyžaduje vzduchotesný obvodový plášť budovy bez nekontrolovanej a nežiadúcej výmeny vzduchu cez škáry a trhliny. Zvýšená tepelná kvalita a vzduchotesnosť stavieb budú zohrávať významnú úlohu v budúcnosti. Nekontrolované a nežiadúce prúdenie vzduchu môže mať výrazný vplyv na vykurovanie, ktoré sa môže zvýšiť až o 20kWh/m2 a (kilowatt hodín na meter štvorcový za rok). Pre porovnanie, štandardný pasívny dom nevyžaduje na vykurovanie viac ako 15kWh/m2 a.

KONTAKTY

kontakty


 

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

created by: Marek Sarvas