AKTUALITY

Drevodomy | Stavebné práce

Drevodomy | Stavebné práce

skcsen
  • PROGIPS PREŠOV
    Okrem služieb uvedených na stránke, sme ochotný vyjsť v ústrety zákazníkovi a navrhnúť alebo pohľadať alternatívne riešenie...

Ak trávime veľa času v uzavretých priestoroch, komfortná vnútorná klíma je čoraz dôležitejšia. Neštačí splniť len základnú požiadavku na ochranu proti chladu alebo teplu. Rodiny dnes očakávajú príjemné, pohodlné prostredie s prísunom čerstvého vzduchu po celý rok. Znamená to postupne splniť požiadavky na kvalitu konštrukcií a dizajn budovy.

 

Aby sa zabránilo nekontrolovatelnému prúdeniu vzduchu, je dostatočná hrúbka tepelnej izolácie dôležitá rovnako ako vzduchotesnosť obvodového plášťa budovy. Netesné škáry a spoje sú vždy zdrojom nekontrolovaného prúdenia vzduchu, a preto ich musíme eliminovať dôkladnou projektovou prípravou a dôslednou realizáciou. Teplotný rozdiel medzi vzduchom v miestnosti a okolitou podlahou, stenami, stropmi, oknami môže viesť k nežiaducemu prúdeniu vzduchu - čím menší teplotný rozdiel, tým väčšie je vnímanie pohodlia. Telesná teplota zdravého človeka je približne 37°C. Individuálne vnímanie komfortu závisí od izbovej teploty, od oblečenia a činnosti, ktorú osoba vykonáva. V miestnostiach kde prevážne sedíme je teplota vzduchu cca 22°C všeobecne vnímaná ako komfortná, zatial čo v miestnosti na telesné aktivity sa môže vnímať ako komfortná teplota vzduchu v rozmedzí 16-19°C.

Najdôležitejšie faktory ovplyvňujúce naše vnímanie komfortu bývania:

- Teplota vzduchu a relatívna vlhkosť v miestnosti

- Povrchová teplota rôznych okolitých konštrukcií (podlaha, steny, strop)

- Pohyb a rýchlosť vzduchu v miestnosti

- Rozdiel medzi vnútornou a vonkajšou teplotou

KONTAKTY

kontakty


 

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

created by: Marek Sarvas