AKTUALITY

Drevodomy | Stavebné práce

Drevodomy | Stavebné práce

skcsen
  • PROGIPS PREŠOV
    Okrem služieb uvedených na stránke, sme ochotný vyjsť v ústrety zákazníkovi a navrhnúť alebo pohľadať alternatívne riešenie...

Dnes patrí spôsob merania vzduchotesnosti-Blower Door Test medzi štandardné nástroje kontroly kvality vzduchotesnej roviny pre energeticky pasívne domy. Pri ľahkých obvodových konštrukciách novostavieb alebo renovaciách sa tento test robí pred realizáciou poslednej vrstvy-obkladu, aby sa mohli odstrániť prípadné nedostatky.

 

Pri  klasickom spôsobe výstavby s použitím netransparentných stavebných prvkov, ako je tehla, betón alebo kameň sa test vykonáva až po dokončení omietacích prác. Na zaistenie dostatočnej presnosti  a simulácie reálnych podmienok sa merania uskutočňujú pri rôznych tlakoch. V posledných rokoch sa Blower Door Test stal podmienkou na získanie certifikátu pre  pasívny dom. Okrem toho, stavebné úrady v niektorých európskych krajinách požadujú osvedčenie o vzduchotesnosti ako súčasť úsilia pri zvyšovaní kvality prác na stavbách.

Blower Door Test detekuje úniky, pretože objem vzduchu potrebný na udržanie tlakového rozdielu sa rovná úniku vzduchu z budovy pod tlakom cez spoje a trhliny v konštrukcii. Zodpovedajúci objem vzduchu indikuje stupeň priepustnosti. Avšak v zložitých prípadoch, najmä pri kontrole stavby prechádzajúcej rozsiahlou rekonštrukciou, je niekedy užitočné kombinovať Blower Door Test s termografiou, pretože táto priamo ukáže netesnosti.

KONTAKTY

kontakty


 

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

created by: Marek Sarvas