Omietky

Drevodomy | Stavebné práce

Drevodomy | Stavebné práce

skcsen
  • PROGIPS PREŠOV
    Okrem služieb uvedených na stránke, sme ochotný vyjsť v ústrety zákazníkovi a navrhnúť alebo pohľadať alternatívne riešenie...

Omietky (sádrové omietky) Sadra je zdravotne neškodný materiál, ktorý ponúka široké možnosti využitia. Vďaka nej vykúzlite dokonale hladkú stenu príjemnú na dotyk, vyrovnáte ňou povrch pred maľovaním, opravíte drobné nerovnosti, vyplníte trhlinky. Máte doma alergika? Sadrové stierky a omietky sú v takomto prípade vhodná voľba. Ak sa pri stavbe alebo rekonštrukcii rozhodnete pre sadru, vaše steny budú dýchať. Ide o prírodný produkt, ktorý pôsobí ako prirodzený regulátor vlhkosti v interiéri.

Ak je vlhkosti v miestnosti viac, vťahuje ju do svojich pórov a, naopak, pri suchej klíme ju vracia do prostredia. Ďalšou pozitívnou stránkou sadry je, že je pre vaše zdravie úplne bezpečná. Okrem toho bez väčších problémov priľne k povrchu a zároveň je protipožiarnou ochranou, ktorá vzniká uvoľnením objemu vody v samotnej sadre.

Na druhej strane, keďže tento materiál do seba vťahuje vodu, nie je vhodný do miestností, v ktorých je takmer stále vlhko, napríklad do kúpeľne. Hitom v interiéroch sú tapety. Skôr ako sa pustíte do ich lepenia, musíte mať dokonale rovné a hladké steny, preto by ste mali povrch pod tapetami najskôr vystierkovať. Ideálna je na to práve sadrová stierka. Okrem toho, keď vás tapety omrzia, odstránite ich ľahšie ako z klasického povrchu. 

 

KONTAKTY

kontakty


 

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

created by: Marek Sarvas