AKTUALITY

Drevodomy | Stavebné práce

Drevodomy | Stavebné práce

skcsen
  • PROGIPS PREŠOV
    Okrem služieb uvedených na stránke, sme ochotný vyjsť v ústrety zákazníkovi a navrhnúť alebo pohľadať alternatívne riešenie...

Klasické parozábrany, v závislosti na ich tech.parametroch, majú stabilný difúzny odpor bez ohľadu na klimatické podmienky. Na rozdiel od VARIO klima membrán, ktoré sa prispôsobujú prevládajúcej vlhkosti a teplote, konvenčné membrány fungujú len ako parozábrany. Vlhkosť, ktorá zostala zachytená alebo prenikla do stav. konštrukcie, nemôže uniknúť. To zabráňuje stavebnej konštrukcii vyschnúť, čo v konečnom dôsledku môže viesť k jej poškodeniu.

 

VARIO - jedinečný variabilný difúzny odpor

Membrány VARIO KM a VARIO KM Duplex UV sa prispôsobujú okolitej teplote a vlhkosti. V zime pri nízkej teplote a vlhkosti sa molekuly membrány uzavrú a zabráňujú difúzii vodnej pary, v dôsledku čoho plnia funkciu parozábrany. Pri vyšších teplotách a vlhkosti v lete sa molekuly navzájom od seba vzďaľujú a ,,otvárajú" klima membránu VARIO, čím umožňujú zachytenej vlhkosti preniknúť do miestnosti. Táto schopnosť prepúšťania je unikátnou vlastnosťou VARIO klima membrán. V teplých mesiacoch VARIO prepustí zo stavebnej konštrukcie do interieru 25-krát viac vlhkosti ako v zimných mesiacoch.

VARIO - bráni prenikaniu pachov a je šetrné k životnému prostrediu

Membrány VARIO KM a VARIO KM Duplex UV sú vyrábané z bezpečného, špecialneho potravinárskeho polyamidu. Sú šetrné k živ.prostrediu, recyklovatelné a neprepúšťajú pachy. Tieto membrány bránia výparom z impregnácii starého dreva prenikať do interieru. Zároveň slúžia ako ochrana proti pôsobeniu látok ako je Lindan a PCB v minulosti používaných na ochranu dreva, ktoré sú dnes zakázané.

KONTAKTY

kontakty


 

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

created by: Marek Sarvas